Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak Ladislav Lubina o svou čest přišel

2. 12. 2014 14:59:37
Po odchodu Vladimíra Růžičky k národnímu týmu, byl trenérem HC Slavia Praha jmenován Ladislav Lubina. A to poté, co byl majiteli pány Benýšky a Vladimírem Pitterem odmítnut Břetislav Kopřiva. Prakticky okamžitě se zvedla vlna nevole mezi fanoušky, jejímž výsledkem byla Petice proti jmenování Ladislava Lubiny trenérem HC Slavia Praha. Následovala valná hromada fanklubu, na které většina přítomných členů podpořila stanovisko o aktivním vystupování fanklubu proti Ladislavu Lubinovi. Výsledkem byla výroba triček a několika transparentů vyzývajících k jeho odchodu z klubu. Přesto se stále objevuje celá řada fanoušků, kteří protesty proti L.L. odsuzují a nechápou. (Jak vypadají protesty proti Lubinovi se však mohli přesvědčit v Hradci Králové.) S několika z nich jsem mluvil a spousta z nich netuší nic o Lubinově minulosti. Právě jim je určen tento Lubinův "profesní životopis":

Ladislav Lubina (*11.2. 1967, Dvůr Králové nad Labem) od roku 1984 si zahrál v Pardubicích, Třinci a Jihlavě, ale také ve Finsku, Německu a Švýcarsku. Účastnil se MS světa v letech 1990, 1991, 1992, 1998 a Kanadského poháru v roce 1987. Na ZOH 1992 získal bronz.

Jako asistent a trenér působil v Brně a Pardubicích. Později také na Slovensku v Nových Zámcích, odkud se přesunul do Slavie Praha.

30.3.1994 - napadení maséra soupeře

V 6. minutě 3.semifinálového duelu mez Pardubicemi a Spartou Praha došlo ke konfliktu Lubiny a hostující hráčské lavice. Dle vyjádření Petra Hemského (Pardubice) byl L.L. slovně napaden masérem Sparty, kterého ve zkratu udeřil. Poté byl vyloučen do konce zápasu. Následně obdržel disciplinární trest (ČSLH) na 3 měsíce za úder pěstí do obličeje maséra hostujícího týmu.

Vyjádření Lubiny: "Dal jsem mu pěstí. Jeden ze sparťanů mě fauloval a ze střídačky se ozvalo: "Konečně první zraněný, budou další." To mě vytočilo. Až od brankáře Petra Břízy jsem se dozvěděl, že to neřekl masér. Omluvil jsem se, a dokonce jsme se sešli v Praze."

únor 1999 - Vyřazen z "A" týmu Třince kvůli problémům s alkoholem

Poté, co údajně přišel několikrát podnapilý na trénink, byl vyřazen z "A" týmu a trénoval s juniory.

Vyjádření Lubiny: "Bylo to vyústění mého mimohokejového života, to nepopírám. Ale větší důvod bych viděl ve vztahu s některými funkcionáři. Když k týmu přišel trenér Jágr a podal mi ruku, věděl jsem, že končím. Neseděl jsem mu jako člověk."

6.4.2000 - Dopravní nehoda s alkoholem

Na křižovatce v Pardubicích naboural semafor a veřejné osvětlení. Od bouračky utekl a nehodu neoznámil. Krátce na to byl dopaden hlídkou PČR. Poté co odmítl dechovou zkoušku i odběr krve byl pro zjevnou opilost převezen na záchytnou stanici. Krevní zkouškou bylo potvrzeno 2,39 promile alkoholu v krvi. Dostal pokutu a na půl roku mu byl zabaven řidičský průkaz.

Vyjádření Lubiny:" Ano, řídil jsem pod vlivem alkoholu. To se nemělo stát a mrzí mě to. Ale na druhou stranu to bylo o dovolené. Nejsme otroci, abychom pořád byli slušní a pod veřejným dohledem"

březen 2001 - konflikty ve Vítkovicích

Po zápase ve Vítkovicích měl slovní potyčku s reportérem České televize Rostislavem Šumberou.

Po stejném zápase údajně napadl hostujícího fanouška a dal mu dvě rány pěstí. Postižený tvrdil, že musel vyhledat lékařské ošetření.

Vyjádření Lubiny: " To je výmysl. Proběhla jen slovní výměna názorů, žádné pěsti. A fyzický kontakt? Jestli tak říkáte tomu, když do vás někdo strčí, tak ano.

14.2.2005 - Dopravní nehoda

Lubina naboural cestou na dopolední trénink do stromu. Nehoda se stala mezi Hlinskem a Jihlavou, kam tehdy dojížděl z Pardubic.

24.7.2008 - Dopravní nehoda s úmrtím

U Trotiny na Královéhradecku způsobil dopravní nehodu, při níž zemřel člověk. Byl jím Vratislav Lokvenc, otec slavného fotbalisty.

Cestou ze Dvora Králové do Pardubic svým osobním vozidlem značky Volvo přejel do protisměru, kde se bočně střetl s nákladním automobilem DAF s návěsem a následně i s vozidlem Nissan Almera. Vlivem střetu vyjelo auto DAF do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím vozem Fiat Ducato, jehož jednašedesátiletý řidič na následky zranění na místě zemřel.

Soudní znalec uvedl, účastníci nehody nemohli střetu zabránit ani zmírnit jeho následky.

Lubina od nehody utekl do polí a skrýval se před policií. Po 6 hodinách na útěku se přihlásil na policii. Podle spekulací proto, aby nebylo možné prokázat alkohol v krvi. Po zadržení krevní testy alkohol neprokázaly. Policie dokonce Lubinovi ponechala jeho řidičský průkaz. Podle výpovědi svědků Lubina na místě uvedl, že usnul.

Pozůstalí se obávali, že Lubina vyvázne bez trestu, což se později prakticky potvrdilo. "Najme si dobrého právníka a ten ho z toho vyseká" řekla krátce po nehodě dcera Vratislava Lokvence.

Mluvčí policie uvedla, že Lubina byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti, kde zákon stanoví trest 6 měsíců až 5 let vězení.

Až do soudního procesu byl Lubina na svobodě a NEBYL mu odebrán řidičský průkaz!

11.5.2009 - Dvouletá podmínka se zákazem řízení

Okresním soudem v Hradci Králové mu byla uložena dvouletá podmínka s odkladem na 4 roky. Podle výroku soudu zavinil dne 24.7. 2008 u obce Trotiny dopravní nehodu, při níž zemřel otec bývalého fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence. Lubina trest přijal.

Státní zástupce a pozůstalí se odvolali. Následný odvolací soud původní trest potvrdil. Odvolací soud také odmítl žádost pozůstalých o odškodné ve výši milion korun. "Jsme zklamaní, ale jestli se to ještě dá budeme bojovat dál. Musíme se poradit s právníkem. Lubinovu omluvu nebereme. Na to měl dostatek času. Měl to udělat bezprostředně po nehodě, a ne až nyní po roce. Takový člověk by si zasloužil daleko větší trest." řekl Vratislav Lokvenc.

30.11.2009 - Nápis na triku

Na oficiální představení nových trenérů Komety Brno (jmenován asistentem) přišel v triku s nápisem "No Speed Limit Anymore. Go As Fast As You Want Like In Germany" - Konec rychlostních limitů. Jezděme tak rychle jak chceme, stejně jako v Německu.

A to jen půl roku poté, co byl za zavinění smrtelné nehody odsouzen na 2 roky podmíněně!!!

25.11.2014 - Konflikt s fanouškem HC Slavia Praha

Již jako trenér HC Slavia Praha došlo po zápase, kdy Slavia dovršila v domácím zápase "tenisový" výsledek s Třincem "po setech" 2:6 (MBO), 0:6 (HKR) a 2:6 (TŘI), k slovnímu konfliktu s vlastním fanouškem. Rozhovor vypadal zhruba takto:

fanoušek: "Trenére běž do... na to se nedá koukat."

Lubina: "Tak sem nechoď."

fanoušek: " Já chodím na Slavii víc než 15 let"

Lubina: "Tak přestaň chodit"

Opravdu zvláštní chování trenéra týmu, který bojuje o každého fanouška.

Toto jsou skutečně jediné důvody protestů fanklubu HC Slavia Praha proti působení Ladislava Lubiny na postu trenéra. Věřím, že nejsem jediný, kdo se nedokázal vyrovnat s faktem, že taková špína trénuje moji milovanou Slavii. Po osobním setkáním s tímto člověkem ve Zlíně, prostě nemám sílu fandit hráčům a zároveň protestovat proti trenérovi, proto zahajuji bojkot všech zápasů hokejové Slavie do doby dokud se bude tato zrůda ve Slavii pochybovat (v jakékoliv funkci).

Dovětek: Při psaní tohoto blogu jsem procházel spoustu článků popisujících Lubinovu minulost a z jeho vyjádření k některým průšvihům nabývám dojmu, že se vždy snaží skutečnost, že udělal chybu buď za něco schovat nebo se odpovědnosti úplně vyhnout. Do toho zapadají i jeho poslední prohlášení ke sportovním výsledkům, kdy prakticky veškerou vinu hodil na mladé hráče.
TOTO BY SKUTEČNÝ TRENÉR NIKDY NEMĚL UDĚLAT!!!

EDIT.: 5.12. byl Ladislav Lubina společně s asistentem Josefem Beránkem po prohře v Olomouci (4:2) odvolán z pozice trenéra.

FOTO v perexu zdroj: www.sesivani.com

Autor: Tomáš Koubík | úterý 2.12.2014 14:59 | karma článku: 27.68 | přečteno: 3130x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Sport

Daniel Barták

Zradit roh Penty? Radši poruším slib!

Týden před Fight Night West – XFN, která se uskutečnila v Karlových Varech, mě oslovil místní MMA zápasník Jan David s tím, zda bych ho nemohl při jeho profesionálním debutu na tomto galavečeru koučovat.

21.9.2017 v 7:07 | Karma článku: 6.03 | Přečteno: 161 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Potvrzeno: Giro d´Italia odstartuje poprvé mimo Evropu. V Izraeli

Kdo sleduje slavný cyklistický závod Giro d ́Italia, dobře ví, že počínaje rokem 1965 začaly některé ročníky mimo Itálii. Loni v Nizozemí, předtím v Severním Irsku, Dánsku, Belgii i jinde v Evropě.

19.9.2017 v 10:45 | Karma článku: 9.38 | Přečteno: 132 | Diskuse

Lukáš Otys

Derby S – Sparta jako varování pro český sport

Aktuální problémy slavného letenského klubu by měly být důvodem k upření naší pozornosti k budoucnosti celého českého fotbalu, potažmo našeho obecného přístupu ke sportu jako celku.

18.9.2017 v 17:06 | Karma článku: 18.00 | Přečteno: 837 | Diskuse

Ondřej Prokop

Na Opatově by mohl vyrůst zimní stadion

Na Jižním Městě by se mohlo v příštích letech začít s výstavbou víceúčelového zimního sportoviště. To by mělo být postaveno na Opatově, v místě atletického stadionu, poblíž základní školy Ke Kateřinkám.

17.9.2017 v 19:53 | Karma článku: 4.53 | Přečteno: 127 | Diskuse

Iva Apanasenková

Fotbal Slavie - Sparta a policejní manévry

Fotbalové utkání Slavie – Sparta se koná dvakrát do roka. Z toho na fotbalovém stadionu Slavie jednou. Pokud jste náhodou nedaleko stadionu, nechtěně se zúčastníte i policejních manévrů. Zážitek. Napětí. Kam se hrabe fotbal.....

17.9.2017 v 18:23 | Karma článku: 27.34 | Přečteno: 1742 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2048

.BABIŠ JE KRETÉN!!!!!Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.